KAYBOLAN TATLAR

KAYBOLAN TATLAR

Kaybolan Tatlar bölümümüzde sizlere Marmaris’in taze sütü, unu, yumurtası, balı, bademi, cevizini kullanarak hazırladığımız mis kokulu tatlılar sunuyoruz. Kaybolmuş tatlıları tekrar günümüze, hem de her gün taze taze getirmeyi amaçlıyoruz. Bu amaç doğrultusunda malzemelerimizin taze ve organik olmasına dikkat ederek ve eski tariflerimize uyarak sizlere Kaybolan Tatları sunuyoruz.

Mutfak kısmımızda her gün taze olarak pişirilen Marmaris Kurabiyesi, susamlı-ballı kıyam, parmak tatlısı, kalburabastı gibi Marmaris’in orijinal tatlarını bulabilirsiniz.

Bunların yanında mağaza kısmımızda Marmaris’in çamının ve denizinin ve daha birçok doğal varlığının ürünlerini bulabilirsiniz.Somutlaştırmak gerekirse: Marmaris çam balı, çiçek balı, kekik balı; Marmaris’in çeşitli otları olan kantoron, kekik, adaçayı gibi bitkilerin yağları; Marmaris çam kolonyası; ülkemizin vazgeçilmez tatlarından olan lokumun Kapurcuk için özel olarak üretilmiş ballı, keçiboynuzlu, güllü, bademli, yerfıstıklı çeşitleri; çeşitli aromalarda akide şekerleri; ipek, keçe, pamuktan yapılmış oyalı ve elişli eşarplar, şallar, gömlekler; Marmaris’in son sandelet ustası Fevzi Usta tarafından üretilen elyapımı sandeletler; ve sizlere Marmaris’i hatırlatacak diğer birçok obje ve resimler…